EMS-TENS

Elektryczna stymulacja mięśni (EMS) wykorzystuje impulsy elektryczne do wywołania skurczów mięśni.

EMS (Electrical Muscle Stimulation) – to sprawdzona klinicznie, bezinwazyjna i niefarmakologiczna metoda elektrostymulacji mięśni.

Prądy EMS pomagają spalać tkankę tłuszczową, budować mięśnie oraz rzeźbić sylwetkę. Ze względu na fakt, iż nie jest to zabieg obciążający dla stawów może on być stosowany u osób z nadwagą lub otyłością.

 

 

Elektrostymulacja uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych metod modelowania sylwetki. Zwiększa sprawność mięśni i zmniejsza obwód tkanki tłuszczowej. Doskonale modeluje uda, brzuch i pośladki.

EMS polecane jest również w trakcie dochodzenia do siebie po kontuzjach, gdy kondycja i siła mięśni osłabły. To jeden ze sposobów radzenia sobie z urazami i różnymi dolegliwościami.

Elektrostymulacja prądem – TENS, czyli przezskórna elektryczna stymulacja nerwów, to metoda niefarmakologicznego i nieinwazyjnego, leczenia dolegliwości bólowych.

Terapia prądami TENS posiada skuteczne działanie przeciwbólowe, w naturalny sposób redukując odczucie bólu w organizmie. Efekt po elektroterapii jest odczuwalny natychmiast i utrzymuje się maksymalnie przez dobę.

Elektrostymulacja polega na transmitowaniu impulsów elektrycznych do tkanek pacjenta (nerwów) za pomocą odpowiednich elektrod ułożonych na ciele, co wywołuje efekt przeciwbólowy.

Zabieg pozytywnie wpływa na:
– redukcję cellulitu oraz tkanki tłuszczowej
– wzmocnienie siły i wytrzymałości mięśni
– poprawę krążenia
– zmniejszenie obrzęków
– zmniejszenie spastyczności

Przeciwwskazania:
– choroby serca
– rozrusznik serca
– nadciśnienie tętnicze
– epilepsja
– ciąża
– choroby psychiczne
– gorączka
– nowotwór
– zakrzepica / skłonność do zakrzepów
– cukrzyca typ 1 i 2
– ostre zakażenia bakteryjne i wirusowe
– przepuklina ściany jamy brzusznej i pachwinowa