Japoński masaż twarzy „Kobido”

Kobido

Japoński masaż twarzy potocznie nazywany Kobido, to jedna ze skuteczniejszych metod pracy w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. Jednorazowy zabieg daje widoczne efekty w postaci redukcji zmarszczek oraz poprawy ukrwienia.

 

Liftingujący masaż twarzy Kobido można uznać za alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej. Z uwagi na fakt jego wszechstronnego działania, pozytywnie wpływa na nie tylko na twarz, ale i cały organizm, pozwalając na głęboką relaksację.

Z pewnością jest to szczególna forma masażu twarzy, który wykonywany jest według ściśle określonych zasad. Ważna jest szybkość oraz moc ucisku. Tylko prawidłowe wykonanie daje gwarancje oczekiwanego efektu.

Historia

Według różnych źródeł, Kobido swój początek miało w 1472 roku, kiedy to dwóch czołowych mistrzów Anmy (jedna z najstarszych form masażu wywodząca się z Chin) stanęło do rywalizacji. Rywalizacja trwała miesiącami i polegała na wykonywaniu zabiegów na twarzy z użyciem Kyoku-te. Ich wysokie umiejętności sprawiły, iż nie można było wybrać zwycięzcy.  Mistrzowie wzajemnie docenili swoje umiejętności i postanowili połączyć siły tworząc dom Kobido, w którym będą rozwijać dodatkowe techniki. Obecnie głową Domu Kobido jest Dr. Shogo Mochizuki – mistrz 26 generacji.

W masażu tym wykorzystywane są różnorakie techniki, od rozgrzewająco-liftingujących po relaksacyjne.

Efekty:

– głęboko nawilża oraz odżywia skórę,
– usuwa napięcia mięśniowo – powięziowe,
– wygładza zmarszczki,
– poprawia owal twarzy,
– unosi i wypełnia policzki,
– koryguje opadające powieki,
– pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny,
– zmniejsza opuchliznę na twarzy.

Przeciwwskazania

– stany zapalne skóry
– wysokie nadciśnienie tętnicze
– gorączka
– przerwana ciągłość naskórka
– stany ropne okołozębowe
– ekstrakcja zęba – 2 tygodnie*
– implant zęba – 2 miesiące*
– trądzik różowaty w fazie zaostrzeń
– nowotwór
– zabiegi medycyny estetycznej*
– kwas hialuronowy – 3 miesiące
– nici – 6 miesięcy
– botoks – 2 tygodnie

* Podane terminy są wyłącznie orientacyjne, dlatego w przypadku wątpliwości należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Kontakt

Japoński masaż twarzy KOBIDO – Warszawa, Ursynów